Dukan Diyeti

Uzun zamandır kilolu olan bazı tanıdıklarını ciddi bir şekilde zayıflamış gördüğümde her seferinde şaşırıyorum. Nasıl ? diye sorduğumda son zamanlarda aldığım cevap hep Dukan oluyor.
Dr. Pierre Dukan Fransız bir tıp doktoru idi , mayısta hepimizin duyduğu bir haberle Dr. Dukan’ın doktorluk ünvanı elinden alındı. Bunun sebebi de “Sağlıklı kiloya inen çocuklara daha yüksek not verilsin ” önerisi. Fransız hekimler birliği bu beyan ile mesleğini ihlal ettiği gerekçesi ile ünvanı elinden aldı. Fakat Dr. Dukan’ın ünvanı ile geliştirdiği diyet arasında bir bağlantı olmayınca insanlar bu diyet ile kilo vermeye devam ettiler.

Dukan diyeti 4 aşamadan oluşmaktadır.  Atak , seyir , konsolidasyon ve istikrar. Kendi kilo , boy , aile özellikleri gibi bilgilerinizi girerek size en uygun kiloyu ve aşamaların ne kadar süreceğini dukanın resmi sitesinden öğrenebilirsiniz. Calculate your true weight kısmına bilgilerinizi yazdıktan sonra karışınıza aşağıdaki gibi bir program çıkacak.

 

Bu diyeti uygulayan arkadaşlarımın bir çoğundan da duyduğum üzere vücudun alışık olmadığı bir beslenme türü ile beslemeye çalışmak son derece tehlikeli olabilirmiş. Bu nedenle doğru program uygulayabilmek için kitabını alarak kontrol etmenizi öneriyorum.

İdefixten Dr. Pierre Dukan’ın Dukan Diyeti kitabını 17tl ye temin edebilirsiniz.


Kilo vermek için sağlığımızdan olmayalım 🙂 Bu diyeti uygulayan arkadaşlarımın karşılaştığı zorluklar ve önerileri başka bir yazımda 😉

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

4 Comment

  1. Fransız arkadaşlarımdan biliyorum, doktorluk ünvanı gerçekte bu diyet yüzünden alındı, çocuklarla ilgili açıklaması sebebiyle doktorluktan men edilmesi ise dünyaya açıklanış şekli..Fransızlarda böyledir, hiçbir zaman kendi aralarında olan kötü olayları dünya kamuoyuna yansıtmak istemezler..bu arada, Fransa'da sağlık bakanlığı tarafından bu rejim "tehlikeli" sınıfına sokuldu, ayrıca fazla su tüketilmemesi durumunda böbreklere ciddi bir hasar veriyor, bilginiz olsun.

  2. Bu bilgi gerçekten çok faydalı oldu , çevremde bu diyet ile kilo vermeye çalışan ve başlamayı düşünen o kadar çok insan var ki. Teşekkür ederim 😉

  3. Rica ederim..açıkçası umutsuz hissettiğim bir dönem ben de bu yöntemle kilo vermeyi düşünmüştüm ama sağolsun Facebook'tan zayıflamasını an be an takip ettiğim arkadaşım Gabrielle verdiği kiloları yeniden aldı:(kendisiyle bilgi alışverişim sonrasında diyetisyene gitmeye karar verdim, sağlıklı beslenme+spor yardımıyla 22 kg verdim. (9 ayda)
    Mesele çabuk zayıflamak değil bence, uzun vadede kiloları kaybedip, bir daha hiç geri almamak..neticede bu kiloları 1 haftada almıyoruz, 1 haftada vermemiz de abesle iştigal olurdu bence:-))
    Sevgiler

  4. Kesinlikle çok doğru yapmışsınız , 9 ayda 22 kg da harika bir başarı bence. Yanlış beslenme ve abur cuburlar sebebiyle ayda 2-3 kilo alıyoruz ve dediğiniz gibi bir kaç ay sonra aldığımız kiloları bir haftada vermeye çalışıyoruz. Haliyle fazlasıyla geri alıyoruz.

    Sevgiler 🙂

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.