Pazartesi Sendromunu Atlatmak İçinGüzel bir hafta sonunu geride bıraktık. Zaman su gibi geçiyor 🙁
Biz çalışanların her hafta yaşadığı pazartesi sendromunu bu hafta okulların açılmasıyla birlikte öğrenciler de yaşayacaklar. O yüzden iş başa düştü. Ne yapalım ne edelim de bu gün bu karamsarlığı , yorgunluğu , mutsuzluğu üzerimizden atalım 🙂

1- Beslenme 

Bazı besinler bize neşe ve mutluluk verebilir. Bol fındık , yulaf , yağlı ve asitli yiecekler neşe kaynağıdır. Ama kilo ile ilgili sıkıntı yaşamak istemediğimiz için çok yememekte fayda var. 
 

2-Spor

Yarım saat yürümek depresyonun en iyi ilaçlarından biridir. Ben çok mutsuz ya da sinirliyken yürüyüşe çıkarak bütün olumsuzluklardan kurtuluyorum. Üstelik açık havada yapılan yürüyüş güneş ışınlarından faydalanmamızı da sağlayarak mutluluk hormonunun artmasına yardımcı olur.
 

3-Davranış

Gülmenize yardımcı olacak şeyler okuyun , komik videolar izleyin. Bugün işe giderken sarı renkte kıyafetler giyin ve masanızın üzerine sarı çiçekler koyun. 

4-B Vitamini

B vitamini depresyonu uzaklaştırır daha sakin ve huzurlu olmanıza yardımcı olurlar. İlaç olarak kullanmak istemeyenler için B vitamini yönünden zengin besinler tahıllar , süt , peynir , havuç , muz ve kabuklu yemişler

5-Düşünce

Elinize bir kağıt alın ve neden yaşadığınızı yazın. Hayata bağlı kalma sebeplerinizi düşünün. Ve daima pozitif düşünün.
 
Tüm bunları öğrendiğimize göre artık pazartesi bizden korksun diyorum , hepinize güzel mutlu bir hafta diliyorumm 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.