Sağlıklı Saçlar İçin Saç Önerileri

Yazın güneş ve havuz sebebiyle yıpranan saçlarımız için bakım zamanı geldi çattı. Sağlıklı ve güzel saçlar için yapmamız gerekenler için küçük bir liste araştırdım. Umarım faydalı olur 🙂
saç kesimi

1- Düzenli Saç Kesimi : Düzenli saç kesimi saçların sağlıklı olması ve daha hızlı uzaması açısından oldukça önemlidir. Her ne kadar kuaföre gidip ucundan az keselim dediğimizde bile saçımızı kısacık bıraksalar bile uzmanlar 6-8 haftada bir saç kesimini önermektedir.
ketçap
2- Saçınızı ketçap ile yıkayın : Bu öneri oldukça garip farkındayım 🙂 Ama eğer sarı saçlarınız veya gölgeleriniz varsa saçınızı ketçap ile yıkarsanız peroksit ile açılan saçlarınızın bir süre sonra yeşile dönmesini engellemiş olursunuz.
vazelin
3- Boyamadan önce vazelin kullanın :  Saçınızı evde boyuyorsanız eğer kulak kenarlarında ve alnınızda boya izi olmasını istemiyorsanız kulaklarınızdan itibaren cildinizin boya gelebilecek yerlerine boyadan evvel vazelin sürebilirsiniz. Böylece boya izi oluşmayacaktır.
tarak
4- Tarayın , Fırçalamayın : Saçınızı fırçalamak veya tararken fırça şeklinde tarak kullanmak yerine saç açıcı taraklar ile ıslak halde tararsanız saçlarınız daha az kırılır.
saç masajı
5- Ellerinizi kullanın : Saçlarınıza parmak uçlarınızla masaj yapın ve şekillendirirken ellerinizi kullanın , böylece kan dolaşımı artacak ve saçlarınız canlanacaktır.
6- Soğuk su kullanın : Saçlarınıza saç kremi sürmeden önce soğuk suyla yıkayın. Daha sonra saç kremi kullanın. Saçlarınız daha çok parlayacaktır.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.