Evde nişan menüsü

Çok hızlı, kolay ve keyifli geçen bir süreç sonunda evlendim. Üstelik evleneli 2 ayı geçti 🙂

Ailelerin tanışması, isteme, söz, nişan, kına, nikah, düğün şeklinde süreci uzatmaktansa biz tanışma, isteme, söz ve nişan aşamalarını bir akşamda halletme kararı aldık. Elbise, yüzük vb diğer detayları başka bir yazıda anlatacağımdan evde nişan menüsü için yaptığımız hazırlıklara hızlıca geçiyorum.


Nişan pastası için bir kaç yerden fiyat teklifi istedim. Dilimi 7.5tl ile 15tl arasında değişiyordu şeker hamurundan yapılan pasta fiyatları.Kişi sayısına bağlı olarak oldukça artıyordu fiyatı. Kardeşim ben yaparım pastayı dedi. Hazırlık aşamasında olmayacak diye tedirgin olsak da, pasta biraz yamuk görünse de süper oldu. Üstelik çok lezzetliydi. Pasta tabanını doktor oetker wolke kek ile yaptık. Dikkatli olmanız gereken nokta bu kekin çok yumuşak ve kolay dağılabilir olması.

Nişan menüsü hazırlarken lokmalık servis edilen, yenmesi kolay yiyecekler hazırlamaya özen gösterdim. Herkesin birbirini yeni tanıdığı ortamda bir yandan börek bölmeye bir yandan kek kesmeye çalışmakla uğraştırmak ve bu derde hiç girmeyeyim diye yemeyeyenleri aç göndermek istemedim 🙂
Nişan menüsünde aşağıdaki gibi hazırladık;
– Yaprak sarma
– Mercimekli köfte
– Mini çikolatalı portakallı muffin
– Patatesli börek
– İsveç köfte
– Mini milföy börek
– Brownie kurabiye

Hazırladığımız yiyecekleri salondaki yemek masasının üzerine dizdik

Gelenlere dağıtmak için şeker hamurundan kurabiye yapmayı ihmal etmedim. Şeker hamuru renkleri seçerken pembe, mint ve mor renklerini kullandım. Bu renkleri birbirine çok yakıştırıyorum.

Tüm misafirlerimizin memnun ayrıldığı keyifli ve güzel bir tanışma, söz. nişan oldu 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.