Edirne’de ciğer nerede yenir?

Haftasonu İstanbul’dan kaçalım ama fazla da uzağa gitmeyelim diyenlerin uğrak yeridir Edirne. İstanbul-Edirne arası otobanın oldukça güzel ve sakin olmasının da bunda etkisi var mı bilinmez.

Erkenden çıkıp bir Selimiye camiini görelim ciğer yiyip gelelim dediniz ama ciğer yenecek yerler konusunda tereddütleriniz var ise bu yazı size göre. Edirne’de neredeyse adım başı ciğerci. Fakat Edirnelilere en güzeli hangisi diye sorarsanız iki cevap alacaksınız. Bir tanesi Aydın Tava Ciğer diğeri de Niyazi Usta. Niyazi Usta’ya gitme fırsatım olmadı ama onun da yorumları oldukça iyi. Ben bugün Aydın Tava Ciğer’den bahsedeceğim.

Önünde uzun kuyruklar olan bir yer gördüyseniz bilin ki Aydın Tava Ciğer’in önündesiniz. Soğukta sırada beklemek zor oluyor ama azimle beklerseniz değdiğini görüyorsunuz. Çeşitli kombinasyonlara daha çabuk sıra geliyor. İki kişiyseniz, dışarda oturmayı kabul ederseniz şansınız daha fazla. Biz oturup hemen siparişlerimizi veriyoruz. Ciğerlerden önce kuru soğan, kurutulmuş yağlı biber, domatesli acı bir sos, biber ve domates geliyor. Çok beklemeden de ciğerler geliyor.

edirne_aydin_ciger

Ciğer nefis, servis hızlı ve beklediğimize değiyor. Kurutulmuş yağlı biberler çok acı aman dikkatli olun derim. Belirtmekte fayda var Aydın Tava Ciğer pazar günleri kapalı. Pazar günü Edirne’ye gidebilirim ancak derseniz Niyazi Usta’yı da denemekte fayda var.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.