Mekan Önerisi; Çikolata Dükkanı

Moda’da her geçen gün yeni hipster kafeler açılıyor. Kitap kafesi,hipster kahvecisi, pancake ve krepte bir numara olanları hepsi Moda’da toplanmış iyi mi. Ben de fırsat buldukça gidip zaman geçirmeye çalışıyorum.

Acıbadem’e Merve ve sevgili anneciğini görme sebebiyle gittiğim bir gün akşam üzeri hep birlikte Moda’ya gittik.

Hedefimiz Çikolata Dükkanı \o/

Mekan küçük, içeride ve dışarıda toplam 5-6 masa var. Haliyle sıra bekliyoruz. Dışarıda oturanlar için tepeden ısıŧan elektrikli sobalardan var.

Ayakta bekleyenler çok olunca oturanlar da acele ile yiyorlar tatlılarını 🙂 Bir yer boşalınca hemen oturuyoruz. Tercihimiz adını çokça duyduğumuz Asuman. Bir süre bekliyoruz tatlılarımız geliyor

cikolata_dukkani_asuman

Biz belirtmediğimiz için Asuman sütlü çikolata ile geldi. İsterseniz bitter veya beyaz çikolata ile olanını da sipariş edebilirsiniz. Jadore’un da “Oh la la Beatrice” i var diyenler için söyleyeyim Asuman onu döver. Çilekleri, çikolatası içerisindeki fransız bisküvisi pek leziz. Tamam kalorisi çok olabilir ama bazı günler hepimizin kendini ödüllendirmeye ihtiyacı var.

moda_cikolata_dukkani_musterileri

Tatlıları yiyince haliyle yüzümüz gülüyor. Bütün müşteriler mutlu. Çikolataya doyduk ve bir anda mutlulukla dolduk. Aysel Teyze inanılmaz güzel yemekler ve hamur işleri yapan biri. O bile çok beğendi Asuman’ı.

Tatlıların son hali de görülmeye değer

asuman

Sildik süpürdük tatlıları. Menüde Asuman gibi bir de Mualla bulunuyor. Başka sefer de onu deneriz diye düşünerek ayrılıyoruz çünkü ayakta bekleyenler var 🙂 Asuman 14tl Mualla ise 13tl ama çikolatasının kalitesi bu fiyatı hakediyor. Moda’ya yolunuz ve kan şekeriniz aynı zamanda düşerse Asuman’ı mutlaka deneyin 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.