Meşhur Kastamonu Döneri

Aile ziyareti sebebiyle bu hafta sonu Kastomonu’ya tekrar gittik. Hava bir yağdı bir açtı. Hazır gelmişken Vedat Milor’un 5 yıldız verdiği, en güzel döneri bir Kastamonu’da yedim diyerek hala övgü ile bahsettiği Altınöz Döner’e gitme fırsatımız oldu. Dönerci 1944’ten beri hizmet veriyormuş. Hacı Şükrü Usta vefat edince işi oğlu Nail Usta devralmış. Bu lezzeti günümüze kadar taşımışlar.

altinozdoner

Dükkanın girişinde ününü de birazcık borçlu olduğu Vedat Milor’un kocaman bir fotoğrafı mevcut. Buraya 14:00’den sonra gelirseniz de dönerin kalmama ihtimali varmış. Biz de kaçırmamak adına erken davrandık. Pilavlı ve pilavsız seçenekleri mevcut. Hazır yemişken pilavlı olsun dedim 🙂 Siparişleri verdik. Önden ekmekler ve minicik doğranmış soğanlar geldi.

meshur_kastamonu_doneri

Oldukça salaş bir yer. Servis hızlı. Biraz da dönerden bahset diyorsanız baştan belirteyim ben döner gurmesi değilim. Çok yağlı olmayan yumuşak bir eti olan, üzerine kimyon serpiştirilmiş lezzetli bir dönerdi. Pilavını da beğendim. Eşim tam bir döner gurmesi o da oldukça sevdi. Porsiyonları biraz küçük. Ben kolay doymam diyorsanız 1.5 porsiyon söylemenizde fayda var.

pilav_ustu_doner

Biz 4 kişiydik. 3 pilavlı 1 pilavsız döner ve 4 ayran için 70tl ödedik. Kastamonu için fiyatları biraz pahalı sanırım okuduğum tüm yorumlarda bundan şikayet edilmiş. Biz İstanbul’da kazıklanmaya alışkın olduğumuzdan artık garip gelmiyor 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.