Portofino

Adına şarkılar yazılan, Hollywood ünlülerinin yatlarını demirleyip ev aldıkları güzel yer Portofino

Gerçekten çok mu güzeldi, yoksa Cinque Terre yoğunluğundan bize mi öyle geldi hiç bir zaman bilemeyeceğim 🙂 Yollar farklı bir yere gideceğimizin habercisiydi ama bu kadar güzel olacağını tahmin etmemiştim.

portofino_road

İtalya’nın maddi durumu iyi olan kesimi benim tahminime göre buralarda yaşıyor. Evler çok güzel etraf oldukça bakımlı. Sahil yolu olduğu için yollar virajlı ve çift yönlü.  Bir de yerleşim yerlerine gelince  geçitlerine dikkat etmekte fayda var.

portofino_view

Güneşin batışının son dakikalarında Portofino’ya yetiştik. Araba park edecek uygun bir yer bulamayınca park yerine bırakmak zorunda kaldık. Etrafta gezinirken hepimiz oldukça etkilenmiştik. Aslına bakarsanız küçücük bir koy. Güneş battıktan sonra da oldukça keyifli

portofino_view_2

Bir sürü mekan var koyda. Beğendiğimiz bir tanesine oturuyoruz. İçecek ve atışŧırma bir şeyler söylüyoruz. Ortam güzel olunca yediklerimizden de keyif alıyoruz.

Mekan hakkında ayrıntılı bilgi ve adres için -> Jolly Wine Bar

portofino_wine

Portofino lüks olunca  mekanlardaki fiyatlar da bir tık yüksek. Ona göre hazırlıklı olmanızda fayda var. Yine de bir gün Portofino’ya uğramanızı ve o atmosferi yerinde yaşamanızı öneririm.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.